24. 9. 2010

Skannerz - vzpomínka na minulost

Před několika lety se objevila série elektronických her Skannerz, od firmy Radica Games. Nestala se však moc populární. Článek popisuje původní verzi.

Skannerz byly dá se říct originální, protože kde jinde by malá elektronická krabička s displejem a ovládáním dokázala naskenovat čárový kód a vytvořit z něj předmět nebo postavu.

Popis:

Přístroj má monochromatický (černobílý) displej. Spuštění přístroje se provádí přes tlačítko A/On, které je zároveń i potvrzovací. Objeví se menu, ve kterém se nacházejí tyto položky:

SCAN - Základní kámen celého Skannerz. Po spuštění začne sekvence skenování a pokud do pár vteřin nebude žádný čárový kód přiložen, tak se spustí animace s nenalezením. Co lze nalézt v čárovém kódu: Nepřátelskou příšeru (patřící k jinému klanu) = Zápas, přátelskou příšeru (ta se pak přidá do přístroje a hráč ji může trénovat) nebo předmět (léčivé lektvary, různé vylepšováky apod.), ale také nemusíte nalézt nic. Čárové kódy se nedají vyčerpat, tedy pokud nejsou nečitelné.
MONSTERS - Seznam všech posbíraných příšer, získaných z čárových kódů. Každá příšera má své staty: HP (Zásahové body), DEF (Obranyschopnost) a SPEED (Rychlost).
ITEM - Seznam všech posbíraných předmětů s různými vlastnostmi, které mohou používat příšery během bitev.
TEAM - Seznam tří týmů (do každého je možné přiřadit tři příšery).
V.S. - Pokud je připojen další Skannerz, tak je možné hrát proti sobě zápas.
HEAL - Seznam zraněnných příšer, které potřebují ošetřit speciálním čárovým kódem.
PLAYER - Statistika hráče (Jméno, celkový počet zápasů, počet vyhraných zápasů a počet prohraných zápasů).
SOUND - Volba jestli zapnout nebo vypnout zvukové efekty.
CONTRAST - Kontrast displeje a také největší žrout energie baterek :) .

Dále také přístroj obsahuje speciální klávesu PAN, díky které se aktivuje náhled a pomocí joysticku je možné prohlížet celou příšeru.

Příběh:

Světe div se, ale i Skannerz mají svůj příběh.

Existují tři klany "vyznávající" odlišné barvy, které mezi s sebou válčí: Ujalu - červená, Zendra - modrá a Pataak - zelená (Pozn. Barva také určuje, pro jaký Scannerz jsou určeni). Každý má na své straně 42 příšer vč. vůdce, které se specializují na určitou třídu: Magickou, Mechanickou a Bojovou. Díky svojí nenažranosti po moci, si během jednoho okamžiku dokázali zničit vlastní planetu a jako energie se dostali na planetu Zemi.

A takto vypadají Skannerz

A takovéhle kartičky byly v archu v balení (záleží na klanu)

Před připojením do V.S. módu (z manuálu)

Čárový kód, pro léčení příšer

Odkazy:

Článek o Skannerz na Wikipedii (anglicky)

Počet komentářů: 0

Okomentovat