18. 11. 2012

Real Zone Mod - Vývojářský deníček č.8

Uběhl měsíc a je tu další vývojářský deníček. Dnes bude o něco módově obsáhlejší, než ten minulý, který byl spíše informativní. Jedná se o jeden z nových záznamů encyklopedie, co jsem vytvořil a mohl by alespoň trochu navodit lepší a realističtější dojem z událostí ve světě, kde existuje Zóna.

Vlivy Zóny se podle posledních šetření pomalu projevují i mimo ukrajinské hranice. Přesto je stále hlídáno hlavně okolí Černobylu, kde je největší koncentrace anomálií a mutantů, tedy pokud se to hlídáním ještě vůbec dá nazvat. Rada OSN si s tímto začínajícím a postupně se rozšiřujícím světovým problémem neví rady. Někteří se shodují, že zaspala dobu, kdy ještě nějakým způsobem zasáhnout mohla. V okolí rozrůstající se Zóny dochází prozatím k výskytu oblastí se zvýšeným radioaktivním zářením a v menším počtu jsou hlášeny také jakési základní formy anomálií oproti těm, které se nacházejí v Černobylu.

A teď pár informací o módu. Většina věcí už je konečně hotová, přibylo i několik dalších novinek, o kterých se ale zmiňovat nebudu :). Zmíním se však o celkovém předělání blowoutů, kdy nerudnou oblaka, ale naopak ještě více ztmavnou do šedivého až černého odstínu. Dá se říct, že nově budou blowouty spíše takové elektromagnetické bouře. Nebude docházet k žádnému stoupání radiace, ale může se náhodně objevovat psionické záření, před kterým je možné se schovat pouze do podzemních lokací (podzemí Agropromu a laboratoře). Člověk si proto bude možná muset dávat větší pozor a snažit se vydržet těch pár minut. Mrtvé město se dočkalo jako vůbec poprvé nějakého pojmenování a to: Oparinovo (na počest sovětského vědce/biochemika Oparina).

Dále bych chtěl oznámit, že snad už brzy vyjde oznámené video, tedy předělávka úvodu z minulého roku do současné verze módu (rozhodně tam bude vidět docela dost rozdílů).

Počet komentářů: 2

  1. Kecá, každý dobre vie, že Oparinovo má pôvod odvodený od legendárneho tarzanovského zlatého mesta Opar. :)

    OdpovědětVymazat