6. 8. 2014

Seznam deseti nejlepších a nejhorších her

Už delší dobu jsem chtěl něco takového sepsat, ale když na to přijde vhodná chvíle, tak zase člověk vybírá "hodiny" a nedokáže se rozhodnout. A přitom se to zdálo tak lehké. Žebříček sestavovaly osobní preference, pokud se někomu nelíbí, tak to je jenom jeho problém.

Nejlepší hry:


1. Operace Flashpoint (později přejmenováno na Arma: Cold War Assault)
- Už při prvním spuštění nás tehdy s kámošem tak strašně moc uchvátila a pohltila, a to se žádné jiné hře nepodařilo zopakovat.

2. Age of Empires 2
- Zasazení, rytíři a vůbec posedlost tématikou středověku způsobila neskutečnou závislost v dobrém slova smyslu.

3. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- Má sice svoje mouchy, ale je to naprostá srdcovka, která mi i tak trochu hodně změnila život.

4. Rainbow Six 3
- Má první originálka. Překvapivě jí stačilo zaujmout obalem hry, ale stálo to za to; respektive stojí stále za to, protože další díly jsou více akční a tu skvělou taktickou náplň to hodně pokazilo.

5. Grand Theft Auto 1 a Vice City
- Proč první díl? Protože, ač jsem tehdá začal sérii až s GTA 3, tak s prvním dílem jsem si užil spoustu zábavy. A také nic lepšího mi můj první počítač nerozjel. Vice City je srdcovka kvůli atmosféře jako takové.

6. Dino Crisis 2
- Éra PlayStation 1, dinosauři, co víc dodat? Snad jenom, že mám originálku i verze pro PC.

7. Heavy Rain
- K Heavy Rain jsem se dostal poměrně nedávno (ano, mám PS3) a po dohrání jsem naprosto neměl slov. Jedna z těch her, u kterých by pokračování nemělo smysl. Pokud něčemu dát hodnocení 10/10, tak HR si jí absolutně zaslouží.

8. The Walking Dead: Season One
- Proč jenom první sezóna? Druhá se totiž moc nepovedla. U první sezóny mi i slza ukápla, ale ve druhé je člověk naopak rád, že se postav zbaví. Je to dost znát, když na každé sezóně dělali jiní lidé. Zamrzí to, bohužel.

9. Batman: Arkham City
- Nejlepší hra podle komiksové postavy, ale obsažené minihry jsem moc nemusel.

10. Transport Tycoon
- Chytla mě ta relativní komplexnost obecně. Momentálně už ale jedině OpenTTD.

Nevešlo se:
Metro 2033, Worms Armageddon, Dark Messiah of Might & Magic, Driver 2, Stronghold, Splinter Cell: Chaos Theory, Dishonored, FlatOut, Vampire: The Masquerade - Bloodlines, Mount & Blade: Warband, Tenchu 2, Jurrasic Park: Operation Genesis, Soldiers of Anarchy.Nejhorší hry:


1. WarZ (později přejmenováno na Infestation: Survivor Stories)
- Erhm?

2. Operation Flashpoint: Red River
- Tak špatné, že jsem to vypnul po pěti minutách a přitom předchozí Dragon Rising laťku nenastavil skoro žádnou a ono to je přesto horší.

3. Crysis 2
- Crytek neumí dělat hry, ale jenom enginy. Neříkám, že první díl byl něco extra, ale tohle byl konzolovitý odpad.

4. Mafia II
- Jak se první díl podařil, tak u tohohle jsem kroutil hlavou. Spousta věcí oproti prvnímu dílu chyběla, velká škoda. Český dabing/překlad byl vůči tomu anglickému horší. Tak "alespoň" srovnali skóre s prvním dílem, kde tomu bylo přesně naopak. Efekt zasněžení oblastí a objektů se ale autorům povedl.

5. Grand Theft Auto IV
- Asi nějaké technologické demo. Pokud budu ignorovat špatnou optimalizaci, tak příběh nestál za nic.

6. Spec Ops: The Line
- Skvělý nápad, ale zpracování strašné.

7. Battlefield 3
- Blehvanec série?

8. The Bureau: XCOM Declassified
- Tady jsem se zklamal tak nějak obecně.

9. S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
- Omyl, pokus o větší mainstreamovost, hříčka přírody, počítač padá, i když hra neběží (teoretický sarkasmus). To není hra, ale naprostý nepodárek.

10. BioShock
- Když se ve střílečce špatně střílí, tak bude asi někde něco špatně. Popravdě mi ani příběh nepřišel nějak zajímavý. Ano, je to originální hra, ale byla to natahovaná repetitivní nuda.

Počet komentářů: 0

Okomentovat