28. 5. 2016

Real Zone Mod - Konec se blíží

Uběhl nějaký čas a po módu nikde vidu ani slechu. Nemusíte se bát, mód vyjde a to rovnou během příštího týdne. Co opravit šlo, tak bylo opraveno a já tentokrát doufám, že to dopadne líp, jak předchozí verze, kterou bych spíš tak nějak kulantně nazval Early Access verzí pro 6.3 (eh?). O změnách jsem psal v předešlém článku.

K dnešnímu dni uběhlo necelých osm let od doby, kdy jsem s tvorbou mého módu začal. Původně ještě pod strohým názvem Gamedata mód, který svým způsobem utvářel základní tvář módu, tak jak ho znáte dnes. Sice se toho moc původního, až po šestou verzi, nedochovalo, ale takový je už holt vývojový cyklus.

Co mi vlastně STALKER dal a vzal?

Tato herní série se stala součástí mého života a i přes místy úmorné nástrahy moddingu (Datastor by mohl povídat), tak nelituji ničeho. Snad jen toho, že nikdy to nebude úplné takové, jaké jsem chtěl. Perfekcionismus je jako mor a utopie v jednom :-). Až Stalker mě přivedl k zálibě v postapokalyptické tématice, takže Fallout a další jsem objevil teprve díky němu. Samotná reálná předloha a historie Černobylu mně úplně pohltila a do budoucna se opravdu chystám vyrazit do Pripjati.

Narazil jsem na fajn komunitu, se kterou jsem se hodně zasmál, hlavně pokud jde o některá individua (i když tu a tam kroutil nad nimi hlavou) a povedené povídky ze 100Radů. Bohužel, tak jako samotná série pomalu umírala společně s "profesionalitou" GSC, tak i fórum je nyní ve formě položijícího archivu.

Kam tím vším vlastně mířím? Tímto oznamuji své definitivní rozhodnutí, že tato verze již bude opravdu poslední. S technickou podporou a opravami počítat lze, ale žádné další pokračování nebude.

Děkuji všem, kteří se na módu jakkoliv podíleli. Vydání módu bude předcházet přímý přenos ze hraní Stalkera: Shadow of Chernobyl, kde bude i část z hraní 6.3 na YouTube kanále serveru Games.cz. Snad to proběhne v relativním klidu. Díky Thorleife.

Aktualizace: Video z přenosu naleznete ZDE. Problém, s viděnou nestabilitou módu, byl vyřešen po konci vysílání.

Počet komentářů: 1